مجله اینترنتی وبلایت

فروشگاه های آنلاین وبلایت

مجله اینترنتی وبلایت

پاکیزگی و حفاظت از محیط زیست به سبک سقالَکسار

سعید ایل بیگی | شنبه | 1397/04/02 | 09:30 | شماره ی اول

0

882

ویدئوهای پاکیزگی و حفاظت از محیط زیست به سبک سقالَکسار صداهای پاکیزگی و حفاظت از محیط زیست به سبک سقالَکسار تصاویر پاکیزگی و حفاظت از محیط زیست به سبک سقالَکسار

در 15 کیلومتری جنوب رشت در دهستان لاکان ، روستایی هست به نام سَقالَکسار. روستایی برای گردشگری در تمام فصول که با حدود یک ربع رانندگی پس از رشت می توانید از زیبایی هایش بهره مند شوید! سقالکسار به معنای محل آب خوردن پرندگان است


در 15 کیلومتری جنوب رشت در دهستان لاکان ، روستایی هست به نام سَقالَکسار.
روستایی برای گردشگری در تمام فصول که با حدود یک ربع رانندگی پس از رشت
می توانید از زیبایی هایش بهره مند شوید!
سقالکسار به معنای محل آب خوردن پرندگان است.
با دریاچه ای زیبا در حدود 15 هکتار به ارتفاع ۶۴ متر از دریا ، با طولی در حدود 600 و عرض 500 متر ، پشت یک سد خاکی.
اهالی روستا می گویند دریاچه در هر فصلی که بیایید زیبایی خاص خودش را دارد
به غیر از جاذبه های طبیعی  و شالیزارهای برنج به خصوص در فصل برداشت ؛ چیزی که روستای سقالکسار را متمایز می کند ، فرهنگ شور و نشاط و تلاش اهالی برای حفظ سرمایه طبیعی و خدادادی شان است.

وجود این گوهر ناب باعث شده تا امکاناتی هم در اطراف آن شکل بگیرد و مردم برای گذران ساعاتی خوش،  راهشان را به سوی دریاچه سقالکسار کج کنند.

اگر کنجکاو باشید و دل تان بخواهد جلوه های تازه ای را کشف کنید، یک پیاده روی لذت بخش دور دریاچه را به شما پیشنهاد می دهیم که حین آن با حیوانات اهلی روبه رو می شوید و می توانید شاهد چرای آنها باشید. اگر تابستان و کم آبی باشد، در قسمتی از دریاچه تنه های بیرون زده از آب را خواهید دید و منظره جالبی پیش روی تان قرار می گیرد.

علاوه بر این می توانید قایق سواری کنید و لذت تماشای مناظر را از مرکز دریاچه به تجربه هایتان بیفزایید. قایق های پدالی  را سوار شوید و با همراهان تان لحظاتی لذت بخش را بسازید.
در میان دریاچه سقالکسار، چشم تان به خانه ای غرق شده می خورد که داستان های زیادی دارد. برخی بر این باورند این سازه، یک خانه است و با بالا آمدن آب، نیمی از آن پنهان می شود و با پایین رفتن آب می توان آن را دید. برخی دیگر نام این خانه را خانه سقالکسار گذاشته اند و معتقدند این سازه ، قایقی است به شکل خانه که در میان آب لنگر اندخته . به هر حال این خانه قرمزرنگ چند سالی است در این دریاچه جای دارد و سوژه عکس برای بسیاری از مسافران شده است.

در این دریاچه شنا و ماهیگیری ممنوع است و در صورت تخلف با شما برخورد می شود.
سالانه طبیعت دوستان بسیاری از این منطقه دیدن می کنند اما به همت و ابتکار مردمان این منطقه همچنان روستا بکر و پاکیزه مانده است :
در ابتدا ورود به روستا ، با دریافت 3 هزار تومان ، کیسه زباله ای در اختیارتان قرار می دهند.
که در هنگام خروج از این منطقه می توانید کیسه را به همراه زباله های مصرفی تان تحویل دهید و 2 هزار تومان از پول پرداختی را پس بگیرید.
ابتکار شورای اسلامی این روستای زیبا سبب شده ،سقالکسار با همه زیبایی هایش ، عنوان پاکیزه ترین روستا را به خود بگیرد.

نظر به صورت خصوصی ارسال شود.