مجله اینترنتی وبلایت

فروشگاه های آنلاین وبلایت

مجله اینترنتی وبلایت

رقابت مدل‌های اروپایی برای پوشیدن لباس‌های اسلامی

سعیده سخایی | شنبه | 1397/04/02 | 09:30 | شماره ی اول

0

1057

وبلایت
ویدئوهای رقابت مدل‌های اروپایی برای پوشیدن لباس‌های اسلامی صداهای رقابت مدل‌های اروپایی برای پوشیدن لباس‌های اسلامی تصاویر رقابت مدل‌های اروپایی برای پوشیدن لباس‌های اسلامی

فارس/اجتماعی/9 بهمن 97 استقبال مدل های اروپایی بدون چشمداشت مالی برای پوشیدن لباس‌های عروس اسلامی در فستیوال لباس عروس آلمان طراح ایرانی را شگفت‌زده کرد، این استقبال به حدی بود که 15 مانکن اروپایی برای حضور روی استیج با لباس عروس اسلامی صف کشیده بودند.

فارس/اجتماعی/9 بهمن 97
 

به گزارش گروه زنان و جوانان خبرگزاری فارس، فستیوال تخصصی عروس برلین در حالی هر ساله در کشور آلمان برگزار می گردد که طی دو سال گذشته، حضور یک طراح مد و لباس ایرانی در آن خبرساز شده است.

 

محبوبه بلندی طراح لباس ایرانی که طی 15 سال گذشته موفق شده است بیش از 200 نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار کند، با حضور در فستیوال تخصصی عروس برلین خبرساز شده است.

 

به گفته بلندی، شرایط حضور در این فستیوال به شکلی است که مانکن‌های اروپایی در مدت زمان نمایشگاه، اقدام به پوشیدن لباس برندهای مختلف نموده و بر روی استیج حرکت کرده و نظر حاضران در نمایشگاه را جلب می کنند. در این شرایط مدیر هر برند اقدام به اجاره چند مدل برای حضور روی استیج می‌کند.

 

نکته قابل توجه در این فستیوال‌؛ فروش لباس‌های عروس ایرانی به چند فروشگاه بزرگ آلمانی و تعداد زیادی از خریداران حاضر در نمایشگاه بود. لباس هایی که کاملاً محصول ایران و کار دست هنرمندان ایرانی بود تا هم نشان دهند که در هر شرایطی کالای ایرانی با ارائه شایسته در دنیا خواهان دارد و هم چرخه زندگی هنرمندان و زحمت کشان این حوزه خواهد چرخید.از سوی دیگر، سایر لباس‌های اسلامی نیز اعم از مانتو و لباس های مجلسی که پوشش کاملا اسلامی همراه با حجاب موی سر نیز مورد استقبال جدی خریداران اروپایی حاضر در فستیوال قرار گرفت.

 

این بزرگترین ماحصل حضور طراح جوان و با پشتکار ایرانی بود که برای کشورش به ارمغان آورد.

 

به گفته محبوبه بلندی، سال 2017 اجازه حضور برند ایرانی و لباس اسلامی در این فستیوال داده نشد و سال 2018 با تلاش فراوان توانستیم در این جشنواره حضور پیدا کنیم و نکته قابل توجه اینکه حضور ما در سال 2019 به دعوت رسمی مدیران فستیوال محقق شد.

 

بلندی تاکید کرد تلاش دارد برای سال 2020 جمع دیگری از همکارانش در حوزه مد و لباس را در جشنواره های بین المللی با خود همراه کند.

 

 

نظر به صورت خصوصی ارسال شود.