مجله اینترنتی وبلایت

فروشگاه های آنلاین وبلایت

مجله اینترنتی وبلایت

بدمستی اشغالگران در خاک ایران

سعیده سخایی | شنبه | 1397/04/02 | 09:30 | شماره ی اول

0

1133

وبلایت
ویدئوهای بدمستی اشغالگران در خاک ایران صداهای بدمستی اشغالگران در خاک ایران تصاویر بدمستی اشغالگران در خاک ایران

کیهان/‍‍‍‍‍پاورقی/10دی1397 نگاهی مستند به خسارات اشغالگران در جنگ جهانی دوم به ایران

کیهان/‍‍‍‍‍پاورقی/10دی1397

قوای ارتش‌های متفقین از دیوار مردم بالا رفتند
سربازان ارتش‌های ‌اشغالگر متفقین در کوچه و خیابان‌های شهرهای ایران جولان می‌دادند و برای مردم مزاحمت ایجاد می‌کردند، مغازه‌های‌شان را غارت می‌کردند، خود را محق می‌دانستند که بدون کسب اجازه به خانه‌های مردم داخل شده و مزاحم نوامیس مردم شوند و... این آزار و اذیت‌ها به حدی زیاد شده بود که صدای برخی مسئولین کشوری هم که گوش به زنگ بیگانگان بودند، درآورد. اسنادی که در پی می‌آید تنها بازگو‌کننده بخش کوچکی از سال‌ها ‌اشغال و قتل و غارت ایران و ایرانی بود.
سند:
وزارت کشور
محرمانه
شماره 387/1480
مورخه 17/4/1321
وزارت امور خارجه
گزارش واصله از شهربانی حاکی است که از اول تیرماه، روس‌ها از نصف شب به بعد در گرگان با نردبام سر دیوارهای منازل مردم رفته، داخل حیاط‌ها را بازرسی می‌کنند.
وزیر کشور
17/4/۲۱ ۱۹۲
بد مستی و چاقوکشی و حادثه آفرینی‌اشغالگران
در تهران و شهرستانها
میگساری و مشروب خواری و مستی و سپس عربده کشی و چاقوکشی و راهزنی از جمله خصوصیات همیشگی ارتش‌های غربی به خصوص آمریکاییان و انگلیسی‌ها بوده که این صفت رذیله به هنگام حضور در دیگر کشورها و سرزمین‌ها و‌اشغال آب و خاک دیگران، به سرمنشاء انواع و اقسام خباثت و رذالت‌ها و جنایات و تعرضات بدل شده است. آنچه در زیر می‌آید نمونه اسنادی است از اعمال شنیعی که ارتش های‌اشغالگر طی جنگ جهانی دوم در ایران و در حق مردم و این ملت مظلوم مرتکب شدند. آنچه که در تمام این سال‌های پس از انقلاب که دست مستقیم شان از جان و مال این ملت کوتاه شده، همواره در رویایشان دستیابی مجدد به این سرزمین و تحدید و تحقیر مردم ایران را می‌پرورانده‌اند.
سند:
شهربانی کل کشور
اداره سرکلانتری
وزارت کشور
بر طبق گزارش کلانتری 4 معروض می‌دارد ساعت 10/23 روز 13 ماه جاری اتومبیل شماره 52166 سربازبر نیروی انگلیس که حامل چند نفر سرباز و از خیابان پهلوی با سرعت زیاد به سمت ایستگاه راه آهن می‌رفته، در چهارراه پهلوی بدوا به مقر ایستگاه مامور تامین عبور و مرور و پس از آن در سمت چپ خیابان به درختی تصادف نموده و در نتیجه دژبان راننده آن و کمک راننده مجروح و سربازان مجروحین را به بیمارستان می‌برند و از قرار معلوم راننده و سربازان به واسطه استعمال نوشابه (الکلی) از حال طبیعی خارج بوده‌اند...
رئیس‌شهربانی کل کشور
پاسیار 1 سیف۱۹۳
چاقوکشی و شرارت سربازان آمریکایی
سند:
وزارت داخله
اداره کل شهربانی
به تاریخ 26/4/22 نمره 28728/2298ب
وزارت کشور
بر طبق گزارش کلانتری 3 معروض می‌دارد ساعت 22 روز 14 ماه جاری چند نفر سرباز آمریکایی در خیابان فارس درب خانه‌های‌ اشخاص منجمله خانه پرورش، کارمند وزارت دارایی واقع در کوچه گرمابه فارس را زده، عباس پسر نجاتعلی گماشته مشارالیه، درب را باز، سربازان که هر یک چاقوی کوچکی در دست داشته به مشارالیه حمله و در نتیجه دست او را مختصر زخمی نموده، داخل حیاط شده که دژبان نیروی آمریکا رسیده، آنها را به قسمت مربوطه جلب می‌نماید و در ضمن پاسبان شماره 515 پاس میدان شاهرضا و در مراجعت از پاس، گزارش داده در کوچه نامبرده چند نفر دژبان نیروی آمریکا درب خانه مستر کریم دفتردار تجارتی انگلیس‌ها را زده، چون گماشته مشارالیه درب را باز نکرده و از روی بام از آنها استعلام نموده، دژبان‌ها یک تیر به طرف هوا شلیک و سپس از منزل همسایه داخل خانه شده، پس از جستجو خارج می‌شوند و از قرار معلوم مامورین در تعقیب سربازان نیروی آمریکا بوده‌اند.
رئیس‌شهربانی کل کشور
سرتیپ اعتماد مقدم۱۹۴
چاقو کشی سربازان آمریکایی در چهارراه مختاری
سند:
شهربانی کل کشور
وزارت کشور
برطبق گزارش کلانتری 5 معروض می‌دارد، ساعت 5/23 روز 2/8 /22 دو نفر سرباز نیروی دول متحده آمریکا در اثر استعمال نوشابه (منظور نوشابه الکلی) در چهارراه مختاری با چاقو به طرف مردم حمله نموده و دست دو نفر ناشناس را قدری مجروح و به پاسبان شماره 293 پاس قسمت مربوطه هم که جمعیت را متفرق می‌کرد، با چاقو حمله کرده و طرف راست ابروی او را مجروح نموده‌اند... سربازان مرتکب، متواری و مجروحین هم به کلانتری شکایت کرده‌اند.
رئیس‌شهربانی کل کشور-پاسیار 1 سیف۱۹۵
تعرض آمریکاییان مست به خانه‌های مردم
سند:
وزارت کشور
فرمانداری خرم آباد لرستان
بخشداری و شهرداری بروجرد
تاریخ 1/5/22
شماره 24586
اداره فرمانداری شهرستان بروجرد
محترما عطف به امریه شماره.... راجع به رفتار پاره‌ای از سربازان نیروی آمریکا به عرض می‌رساند در نتیجه مذاکره و ملاقاتی که با مامورین پلیس آنها در شهر به عمل آمد و از طرفی مطابق گزارشات کتبی و شفاهی روزانه، این چند روزه رفتار غیر انتظاری از سربازان مذکور مشاهده نشد، ولی در ساعت 23 شب 18 ماه جاری، سه نفر سرباز آمریکایی که گویا در همان موقع با اتومبیل از خارج وارد شده بودند، به حال مستی به کوچه آقای بشیر معظم رئیس‌پست و تلگراف رفته، چند خانه از آنجا را منجمله منزل آقای معظمی و حاج امین نصرت و به سایر خانه‌ها داخل، اهل خانه را متوحش تلفنا اطلاع، فورا خود اینجانب به محل مذکور رفته و در نتیجه تجسس مامورین پلیس آنها را پیدا کرده قضایا را به آنها تذکر داده، سربازان مزبور را که در حال مستی و در آن کوچه بودند، جلب و با اتومبیل به محل قرارگاه خود اعزام داشتند.
نیز ساعت 6 عصر 19 ماه جاری ساجین جانسن ساکن آمریکایی که خود را رئیس‌پلیس نظامی مامور بروجرد معرفی می‌کرد، به اتفاق عزیز آبدری مترجم خود به شهربانی آمده به وسیله مترجم اظهار داشت چون اکثر اوقات سوء ظنی به پاره‌ای از خانه‌ها برده می‌شود و می‌خواهیم داخل خانه بشویم، صاحبان خانه از باز کردن درب خودداری می‌نمایند و از لحاظ اینکه ماموریت داریم به نقاطی که مورد سوء ظن است داخل و بازرسی‌نماییم و پاره‌ای از صاحبان خانه درب را باز نمی‌نمایند، مجبوریم درب را شکسته داخل شویم. لذا برای آگهی عموم، اعلانی منتشر‌نمایید که در آتیه در هر موقع پلیس‌های آمریکایی به نقاطی که سوء ظن داشته باشند[رفتند]، صاحبان خانه درب را باز والا درب را شکسته و وارد خواهیم شد. چون اظهارات ایشان نسبت به این موضوع صورت قانونی نداشت و باعث زحمت‌اشخاص مورد‌اشکال بود و چون این عمل بدون حضور پاسبان و مامورین انتظامی شهر دچار‌اشکال می‌شد، در نتیجه مذاکرات لازمه حضوری بنابراین شد در آتیه در هر موضوع به هر یک از نقاط شهر سوء ظن داشته باشند، به شهربانی یا کلانتری‌های هر بخش اطلاع داده، مامورین شهربانی برای پیشرفت منظور به اتفاق رفته، مساعدت لازمه را به عمل آورند...
کفیل شهربانی بروجرد و لرستان
یاور خلیل پور۱۹۶

نظر به صورت خصوصی ارسال شود.