مجله اینترنتی وبلایت

فروشگاه های آنلاین وبلایت

مجله اینترنتی وبلایت

گروه موسیقی مدرن تاکینگ | Modern talking

سعید ایل بیگی | شنبه | 1397/04/02 | 09:30 | شماره ی اول

0

1514

ویدئوهای گروه موسیقی مدرن تاکینگ | Modern talking صداهای گروه موسیقی مدرن تاکینگ | Modern talking تصاویر گروه موسیقی مدرن تاکینگ | Modern talking

دهه پنجاهی ها و دهه شصتی ها حتماً خاطرات زیادی با آهنگ های گروهی دارند که حتی شاید نامشان را هنوز هم ندانند. مدرن تاکینگ گروهی دو نفره و آلمانی بودند ، توماس آندرس و دیتر بوهلن که چند سالی دردر دهه 80 و بعد در ابتدای هزاره سوم میلادی با هم همکاری کردند و آثار خاطره انگیزی از خود بجا گذاشتند.

دهه پنجاهی ها و دهه شصتی ها حتماً خاطرات زیادی با آهنگ های گروهی دارند که حتی شاید نامشان را هنوز هم ندانند.
مدرن تاکینگ گروهی دو نفره و آلمانی بودند ، توماس آندرس و دیتر بوهلن که  چند سالی دردر دهه 80 و بعد در ابتدای هزاره سوم  میلادی با هم همکاری کردند و آثار خاطره انگیزی از خود بجا گذاشتند.

آنها شاید به نوعی پیشگام موسیقی پاپ الکترونیک در آلمان بودند و برای موزیسین های بسیاری از نقاط جهان الهام بخش شدند.
حداقل جز کسانی بودند که  اثبات کردند با موسیقی الکترونیک هم می توان آثار خوب ساخت و محبوب شد؛
سبک های یورو دنس و سینث پاپ از جمله سبک هایی بود که مورد استفاده این گروه قرار گرفت.
در دهه شصت پوستر هایی از این گروه به فروش می رفت که عمدتاً اعضای گروه روی استیجی با نورهای موهوم ، مشغول نوازندگی با گیتار الکتریک ، گیتار بیس و سینتی سایزر بودند.
 آن ها تا مدت ها در فهرست پر فروش ترین های بسیاری از کشور های دنیا بودند.

اولین و معروف ترین اثر آنها " توقلب منی ، تو روح منی " بود و البته در ایران ، شناخته شده ترین اثرشان قطعه " برادر لویی " است که در اواخر دهه 60 و ابتدای دهه 70 خورشیدی ، فراوان از صدا و سیمای خودمان پخش می شد.

این دو نفر تا بحال دوبار گروه را تشکیل و بعد از هم جدا شده اند و تازگی ها نیز مجدداً شنیده می شود قصد دارند همکاریشان را آغاز کنند.
6-5 سال پیش بود که توماس آندرس با امید سلطانی یک قطعه به نام " کشور دنیا " را به زبان فارسی و انگلیسی منتشر کردند.

گروه مدرن تاکینگ شاید از لحاظ عقیده و سبک زندگی با ما فاصله زیادی داشته باشند اما یقیناً خاطراتی خوب از خود بجا گذاشته اند...
در بخش صوت دو قطعه یاد شده را می شنوید. قطعه تو قلب منی ، تو روح منی در اولین آلبوم به نام " بیا از عشق بگیم " درسال 1985 و قطعه بی کلام "برادر لویی " در آلبوم " Ready For Romance " و در سال 1986 منتشر شد .

0:00
0:00
فهرست پادکست ها
نظر به صورت خصوصی ارسال شود.